Mikro akım refleksolojisini kim geliştirdi

Çocuklarda gelişimsel gecikmeleri tedavi ederken benzersiz bir yöntem kullanıyoruz - mikro akım refleksoterapi.

Mikro akım refleks terapisi, Rusya'da Samara'daki Reacenter merkez bölümünde, Reacenter klinikler ağının önde gelen pediatrik nöroloğu ve Tıp Doktoru Tatyana A. Gavrilova'nın gözetiminde geliştirilmiştir.

Mikro akım refleksoterapisi için bir donanım-yazılım kompleksi olan "MEKS" geliştirilmiştir. Ekipmanın yazarı ve geliştiricisi, yöntemin ideoloğu sosyoloji bilimleri adayı Alexey Petrovich Gavrilov'dur. Cihaz tıbbi bir cihazdır ve gerekli tüm klinik testlerden geçmiştir. Cihazın Avrupa Birliği ve Türkiye'de kullanım onayları bulunmaktadır.

Reaccentre'ın çalışmaları sırasında mikro akım refleksoterapi yönteminin bileşenlerine ilişkin 9 patent alınmıştır. Bunlardan 4 tanesi çocukların tedavisi içindir:

  • Gecikmiş psiko-konuşma gelişiminin tedavisi.
  • Otizm spektrum bozukluklarının tedavisi
  • Çocuk serebral palsisinin tedavisi
  • Hidrosefali ve sonuçları için bir tedavi.

2010 yılında, Rusya Sağlık Bakanlığı gelişimsel gecikmeleri olan çocuklar için MİKROTOK REFLEKSOTERAPİ kullanımı için izin vermiştir. (24.02.2010 tarihli FS 2010/031 sayılı yeni tıbbi teknoloji kullanım izni, 18.05.2010 tarihli FS 2010/183 sayılı yeni tıbbi teknoloji kullanım izni). Bu yöntem 25 yılı aşkın bir süredir çocuklarda nörolojik bozuklukların tedavisinde kullanılmaktadır.

Личный кабинет
Вам будет доступна история заказов, управление рассылками, свои цены и скидки для постоянных клиентов и прочее.
Ваш логин
Ваш пароль
Pazartesi- Cuma 08:00 - 17:00